Opis slike

Author Topic: Tableti i citanje stripova

Offline mile kekin

• User
  • *
  • Reputacija: -18
    • View Profile
Re: Tableti i citanje stripova
« Reply #15 on: January 22, 2013, 12:48:24 AM »
New 10.1"Inch Android 4.1 Tablet PC 16GB WIFI IPS Ainol NOVO 10 Hero Quad Core

Feature:

Model   Ainol NOVO 10 Hero Quad Core
CPU   Actions ATM7029 A9 Quad Core 1.5GHz
GPU   GC1000 plus
Operation System   Android 4.1
RAM   1GB (DDR 3)
ROM(Memory)   Internal 16GB Flash
Size   10.1" IPS Multi Touch Capacitive Screen (16:9)
Resolution   1280 x 800
Visible Angle   178°
Multi-Touch   Yes, 10 points  touch
Extend Card   Support TF card up to 32GB extended
Camera   Dual camera,Front 0.3M Pixel,Rear 2.0M Pixel
Gravity Sensor   Yes
Flash   Support Flash 10.2
Android Market   Yes
Skype   Support Skype Video Call
Video   MOV,MKV,AVI,RMVB,RM,TS,TP,M2TS,VOB,DAT,MPEG,MP4,PMP,3GP,FLV,WMV,ASF etc.
Music   MP3,WMA,WAV,(APE,FLAC,AAC,OGG)
Picture    JPG,BMP,PNG,GIF
Browser   Yes, built in
WIFI   Yes, Realtek8188
Bluetooth   Not built-in
3G   Not built in, support external 3G dongle
Battery   8000mAh
Language   Czech, Dansk, German, English, Spanish, Russian, French, Italian, Dutch, Norwegian, Polski, Greek, Portuguese, Svenska, Turkey, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese
Product Size   264 x 181 x 11mm
Product Weight   660g
Extend Port   1 x TF card slot
1 x Micro USB port
1 x Earphone port
1 x  HDMI port
1 x Charger port
Package including   1 x Tablet PC
1 x USB Cable
1 x Charger
1 x User Manual (in Chinese)

Approximately US $25.36
ispod 200 kn (free shipping)

Code:
Samo registrovani clanovi mogu videti linkove. Molimo kliknite na Register ili Login.

Offline mile kekin

• User
  • *
    • View Profile
« Reply #16 on: January 22, 2013, 12:50:21 AM »

Technical Specifications
Model   SANEI N10
Color   Black
CPU   Allwinner A10 Up to 1.5GHz   GPU: Mali400
Operation System   Android 4.0.3
RAM   1GB (DDR 3)
ROM(Memory)   16GB
Screen   10.1" IPS 10 Point Touch,1280 x 800px, 2160P.
Extend Card   Support TF card up to 32GB extended
Camera   Dual Camera
Gravity Sensor   Yes
Multi-Touch   Yes, 10 points touch
Android Market   Yes, support website market
Cameras, Photos and Video Recording    Support Video Recording; Support JPG, BMP and PNG etc., browsing and slide show
Video   2160P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV
WIFI   Yes, 802.11 b/g/n
3G   support external 3G dongle
Dimensions   
266.6*176.6*9.3mm

Power Device   
AC Adapter Input 100/240V

E-Book   
PDF, TXT etc.

Music   
MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG

Picture   
JPG/BMP/PNG/GIF

Languages   Language support for English(Australia), English(Canada), English(U.S.), English(UK), English(New Zealand), English(Singapore), English(India), English(Ireland) , English(South Africa), Chinese (Simplified), Chinese(Traditional), Japanese, Korean,  Arabic(Egypt), Arabic(Israel), Bulgarian, Catalan(Spain), Czech, Danish, German(Austria), German(Switzerland), German(Germany), German(Liechtenstein), French(Belgium), French(Canada), French (Switzerland), French(France), Italian(Switzerland), Italian(Italy), Dutch(Belgium), Dutch(Netherlands), Norwegian-Bokmol, Polish, Portuguese(Brazil), Portuguese(Portugal), Swedish, Turkish, Greek, Russian, Spanish(U.S.), Spanish(Spain), Finnish, Hebrew, Hindi, Croatian, Hungarian, Indonesian, Lithuanian, Latvian, Romanian, Slovak, Slovenian, Serbian, Thai, Tagalog, Ukrainian, Vietnamese
Extend Port   1 x DC card slot
1 x TF card slot
1 x Micro USB port
1 x MINI HDMI port
1 x 3.5mm Earphone port
In the Box   1 x Sanei N10,  1 x OTG cable,  1 x USB cable,  1 x Earphone,  1 x AC Charger,
1 x User's Manual

GBP 16.99
Approximately US $26.95

Code:
Samo registrovani clanovi mogu videti linkove. Molimo kliknite na Register ili Login.

Offline bora81

• Administrator
  • Reputacija: 162
    • View Profile
« Reply #17 on: January 22, 2013, 10:30:34 AM »
25 dolara ovaj tablet???  :o :o Ovo je 100% prevara.Cak i Kinezi koji prave od g... pitu nema sanse da naprave ovakav tablet za 25$.Pogledao sam na netu i prodaje po specijalnoj ceni od nekih 130 dolara.To je po meni normalna cena za takve tablete.Medjutim razloge ne bi da ponavljam zasto ne uzimati takve tablete za takve cene.Razlog je zato sto se jednostavno ne isplati.2 puta 130 je 260 a za te pare vec skoro pa mozete uzeti Samsung.......

A u vezi ove cene pazite se!Ja sam pre oko mesec i nesto kupovao na KP sajtu od lika hard od 1 TB.Lik je okacio slike harda i stavio cenu od 5000 din(45 evra).Sve je lik bio OK dok mi nije stigao hard.Kad je hard stigao imao sam sta da vidim.Umesto 1 TB novi hard 2.5 inca poslao je 250 gb polovan hard disk od 2.5 inca.Na kraju sam ostecen za 10 evra jer sam hard jedva prodao za nekih 35 evra.Posle su njega izbacili sa sajta a meni ponudili da ga tuzim.Ali dzaba to sve.Zato se pazite ovako jeftinih stvari preko neta da ne prodjete kao ja.Jos ja nisam uzimao napolju nego u Srbiji.I pricao sam sa likom i delovao je OK i prica mu je bila OK.
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi.

Offline mile kekin

• User
  • *
    • View Profile
« Reply #18 on: January 22, 2013, 11:54:46 AM »
Nema više ništa u ponudi :(

bili su i laptop 10,1 1,6 ghz 160 gb 1 ddr2 wlan bluetooth isto za 30-tak dolara

Offline Cane

• User
  • *
  • Reputacija: 8
    • View Profile
« Reply #19 on: January 22, 2013, 06:34:29 PM »
Nema ga i na Ebay - u:

This listing (251216984969) has been removed, or this item is not available.

Please check that you've entered the correct item number
        Listings that have ended 90 or more days ago will not be available for viewing.

http://www.ebay.com/itm/Error?errid=2&item=251216984969#ht_2843wt_1186

Offline bora81

• Administrator
    • View Profile
« Reply #20 on: January 22, 2013, 07:34:06 PM »
Da batalimo ebay prevarante i da se vratimo na temu ako se slazete.Veceras cu vam predstaviti jos jednu dobru ponudu koja dolazi iz Acer brenda.

ACER A110

Dijagonala   7"
Rezolucija   1024x600
Tip panela   LCD
Procesor   1.2GHz Tegra 3.0
Grafička   ULP High Performance 12-Core NVIDIA GeForce
Memorija   1GB DDR3 RAM, 8GB interna
Bežična mreža   802.11b/g/n, Bluetooth v3.0+HS
Priključci   microUSB 2.0, 3.5mm audio, microHDMI
Slotovi   MicroSDHC do 32GB
Kamera   2.0 Mega pixela
Baterija   3420mAh Li-Po
Operativni sistem   Android 4.1 (Jelly Bean)
Dodatne funkcije   G-Sensor, ugrađen zvučnik

Moj opis - Acer nam je konacno ponudio nesto povoljno i dobro.Kad kazem povoljno onda mislim na to da Acer do sada nije nudio tablete za ovoliko novca.Obicno su nudili ovako nesto za 100-150 evra vise.Mislim da je ekspanzija Kineskim tableta dobra.Dobra je iz razloga sto su se brendovi spustili na zemlju i konacno poceli da nude nesto po normalnim cenama.Idemo na sam tablet.Sam tablet ima 7 inca i 1024x800 rezoluciju.Za 7 inca tablet ove klase to je OK.Gledao sam na youtube snimak ovog tableta i ekran je dobar.Ima dobar odziv a takodje i uglovi gledanja su odlicni.

Ono sto je ovde dobro sto tablet poseduje Nvidia tegra 3 procesor sto znaci da ima quad core.Ovo prakticno znaci da cete moci ovaj tablet pored klasicnih aktivnosti da koristite i za high video igre na androidu.Nekom to nije vazno ali zasto nemati odlican procesor ako moze.Takodje tablet poseduje 1 GB radne memorije sto vam je sasvim dovoljno za sve.Takodje tu su neizbezni wifi, bluetooth i gps.Sto se tice memorije tablet poseduje 8 gb interne memorije i prosirivu memoriju preko microSD slota.

Da ne zaboravimo tablet ima android 4.1 medjutim s obzirom da je ovo Acer nemojte da se plasite da nece biti nadogradnje softvera na noviji Android.Takodje tablet poseduje i micro USB a nisam video dal moze da se ubaci 3G modem i usb flash drive.Takodje tablet ima kameru od 2 megapiksela.Sudeci prema komentaru lika sa youtube on kaze da je kamera losa.Mada kao sto rekoh koga briga za kameru na tabletu?Jedinu manu bi stavio sto nema prednju kameru tako da je video poziv preko skype nedostupan.Takodje cu napomenuti da je lik koji je testirao ovaj tablet rekao da ga je koristimo preko 2 dana na bateriji.Sto je fantasticno.

Medjutim pitanje sta je radio 2 dana.Ali cak i da je samo slusao muziku ili citao strip svakako je veliki uspeh.Sta reci na kraju?Zakljucak je da je ovo sasvim dobar tablet za Ok pare.Cena - prava sitnica - 22 600 din ili 202 evra.Po meni od ponudjena 3 tableta mozda je ovo i najbolje resenje.Dosta je jeftiniji od Asusa a nudi bukvalno sve isto.Plus sto smo rekli da Asus nema microSD slot sto je po meni minus.Sve u svemu drugari ja vam i dalje preporucujem da izmedju jeftinih Kineza i brendiranih tableta se odlucite za brend.Cisto da vas ne boli glava.  OOO
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi.

Offline Cane

• User
  • *
  • Reputacija: 8
    • View Profile
« Reply #21 on: January 27, 2013, 09:15:54 PM »
Kad smo vec kod tableta, dali postoji program za citanje PDF fajlova koji omogucava bukmarkiranje? Adobeov Acrobat Reader nema ovu opciju. Hvala unapred.

Offline markos99

• User
  • *
  • Reputacija: 2
    • View Profile
« Reply #22 on: February 01, 2013, 12:57:29 AM »
Kad smo vec kod tableta, dali postoji program za citanje PDF fajlova koji omogucava bukmarkiranje? Adobeov Acrobat Reader nema ovu opciju. Hvala unapred.

Kako da ne, recimo Perfect Viewer, koji radi i sa PDF, ali i sa CBR fajlovima, pa ga ja koristim i za citanje knjiga, novina i casopisa, ali i stripova...

Offline bojan23

• User
  • *
  • Reputacija: 1
    • View Profile
« Reply #23 on: February 03, 2013, 01:57:03 AM »
ja planiram vec neko vreme da nabavim tablet bas zbog citanja stripova, a od kako sam pronasao ovaj forum tablet je postao prvi na listi gadget-a koje imam u planu. trenutno sam u fazi premisljanja, a to je kod mene najduza i najbolnija faza.  ;D u trouglu sam izmedju asus transformera tf300t, toshiba at300-101 (Excite 10 u usa) i ipad4 tableta. kod asusa mi se svidja cena i mogucnosti androida, ali ima najgori ekran od spomenutih, akod citanja stripova to bi bila bitna stavka. kod toshibe mi se svidja cena i bolji ekran, ali sam procitao da ljudi imaju problem sa konektorima za punjenje i sa ekranom koji se zaglupljuje kod punjenja i koji ako se ne daj boze slupa, mora ceo da se menja sto je skoro kao nov uredjaj, a kod ostalih tableta bi to bilo 100-150e. i na kraju naravno ipad, kod koga mi se svidja rezolucija, a ne svidja mi se sto je ipad (mrzim pomodarstvo i taj hipster status da je nesto specijalno i elitisticko), ne svidja mi se sto ne mogu da uradim jb jer bih imao problem sa zakonom (proklete bile zemlje sa pravnim sistemom koji funkcionise :D), ne svidja mi se sto ima malo neprosirive memorije i povrh svega sto ne postoji postena aplikacija za citanje stripova iako je ipad popularan bas po kolicini i kvalitetu aplikacija optimizovanih bas za tablet. o aplikaciji kao sto je perfect view-er ipad korisnici mogu samo da sanjaju. e da, cena je skroz glupa  M:
sve u svemu, tablet je strava stvar za citanje stripova, pa sad model ovaj ili onaj, vazno da se uziva  R:

Offline Magicni vetar

• Banned user
  • *
  • Reputacija: 2181
  • to the moon and back
    • View Profile
« Reply #24 on: February 03, 2013, 02:04:35 AM »
uz svo uvazavanje tableta, meni je najlepse na laptopu...a bas kada zelim da se luksuziram, prebacim na plazmu, i citam ga sa tri metra i millina.... :P reci ce neko bolesnik ali.....

Opet sa druge strane, treba imati i tablet, ne moze da skodi  :D
.....to the moon and back.....

Offline bojan23

• User
  • *
  • Reputacija: 1
    • View Profile
« Reply #25 on: February 03, 2013, 02:16:51 AM »
uz svo uvazavanje tableta, meni je najlepse na laptopu...a bas kada zelim da se luksuziram, prebacim na plazmu, i citam ga sa tri metra i millina.... :P reci ce neko bolesnik ali.....

Opet sa druge strane, treba imati i tablet, ne moze da skodi  :D

to sa plazmom je super, ali ne mogu da nateram cddisplay da mi pusta full screen na plsami, izbacuje mi samo na monitoru

Offline bora81

• Administrator
    • View Profile
« Reply #26 on: February 03, 2013, 02:40:27 AM »
Tableti imaju svoje prednosti i mane.Prednost im je sto su mali i zgodni za prenos a baterija dugo traje.A mana im je sto nisu za kucno koriscenje jer su ekrani mali i tesko da bi to moglo da zameni desktop i laptop.Plus tablet je vise igracka i laptop ima mnogo vise mogucnosti jer je ozbiljan racunar.

Tablet je dobar ako ocete da proverite rezultate sporta , da procitate vesti(ako imate 3G ili wifi)  , strip , casopis , knjigu , eventualno da pogledate neki film.I tu se njegova prica zavrsava.Ko oce neke ozbiljne programe ili bilo koju drugu svrhu mislim da treba da zaobidje i tablet i android.Meni licno je tablet 90% zanimljiv za citanje stripova.

Na primer na putu kad si van grada nije ga lose imati da cisto prekratis vreme ako ti je dosadno.Npr otisao si negde na planinu i uvece nemas racunar , wifi a imas tablet.Procitas neki strip i na spavanje.Za te stvari bi meni jedino bio zanimljiv.A kome treba racunar za neki posao tu tablet i nije bas dobar.Jer ako treba nesto da kuckate na touchscreen to i nije bas najbolje resenje.Mada ima tablet i tastature al nije to to.

Ipak je on igracka a laptop je laptop.Misljenja sam da uvek treba imati sve.Ja podjednako koristim i laptop i desktop.I kad mi je crkla ploca dobro mi je dosao laptop kao zamena.Na primer na desktopu mogu da radim neke ozbiljne stvari , mogu da igram nove 3D igrice dok na laptopu mogu da lezim i da koristim racunar i da ga odnesem gde hocu.Znaci i jedno i drugo ima svoje prednosti i mane.Zato kazem da je najbolje imati i jedno i drugo i trece.  B;

Offline skox

• Comic friend
  • **
  • Reputacija: 43
    • View Profile
« Reply #27 on: February 13, 2013, 03:40:58 PM »
Hteo sam da promenim mobilni pa sam razmisljao o nekom tabletu sa podrskom za SIM karticu. Ne daju mi se velike pare za to pa me interesuje sta mislite o ova dva ili ako znate za nesto slicno do 200E ali da ima kameru i da podrzava SIM.  B;

Blueberry NetCat M-04 7",DC ARM-11/512MB/GPS/BT/3G/Cam

Procesor    Dual Core ARM11 700MHz
Veličina ekrana    7.0" TFT kapacitivni ekran visoke rezolucije osetljiv na dodir 800x480
Radna memorija    512MB
Kapacitet interne memorije    Podržava Mini SD i TF kartice do 16GB
Povezivanje    Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth, USB OTG
Podržani formati    Reprodukcija apsolutno svih audio, video, foto i e-Book formata
Baterija    Li-Polymer 4000mAh (do 8 sati rada)
Operativni sistem    Android 2.3
Kamera    Prednja 0.3 Mpix, zadnja 2.0 Mpix
Ostalo    FM prijemnik, slot za Mini SD kartice, slot za SIM karticu (podržava telefonske pozive i mrežni Internet), TV prijemnik, GPS prijemnik, 3G
cena: 16 000 din

ne znam kakav je proizvodjac  :)
Point Of View Tablet Point Of View ONIX 507 3G

Model    ONYX 507
Veličina ekrana    7'' 1024x600
Procesor    Cortex A9 1GHz
Radna memorija    512MB
Kapacitet interne memorije    4GB
Povezivanje    mini USB, mini HDMI, Wifi 802.11 b/g/n, Bluetooth
Baterija    Li-Polymer 3100mAh
Operativni sistem    Android 4.0 ICS
Kamera    0.3Mpix napred, 2Mpix nazad
Ostalo    Čitač kartica, Dual SIM
3G opcija    Da
Bluetooth    Da
GPS    Da
cena:18 000 din
Svi koji zele da obradjuju Mikijeve Zabavnike neka mi se jave u temi: http://www.stripotekaforum.com/index.php?topic=6570.0

Prvo saljem brojeve kojih nema nigde na netu :) NOVO poboljsano uputstvo za obradu v2 + VIDEO NOVO
Code: